DVEŘE ČUDA Dveře pro Váš útulný domov...

Články

Volba ideálního materiálu pro Vaše interiérové dveře

Vybrat foliované, dýhované nebo dřevěné dveře?

Tuto otázku si klade asi každý, kdo pořizuje nové interiérové dveře nebo kdo řeší jejich výměnu. Odpověď není zase tak jednoduchá, jak by se zdálo. Nabídka výrobců je široká, takže možností výběru dveří je spousta a každé mohou nabídnout své výhody. Vzhledem k tomu, že interierové dveře dost výrazně a nadlouho určují vzhled celého bytu a interiéru, je dobré si vybrat opravdu s rozvahou.

Nejlevnější volbou jsou dveře foliované. Pro někoho jasná volba vzhledem k ceně. Hodí se téměř do každé domácnosti a výhodou je široká škála dekorů a barev.

Pokud preferujete přírodní materiály, máte volbu o jednu možnost jednodušší. Buď tedy dveře s přírodní dýhou, nebo rovnou dveře z masivního dřeva. Zde se tábory příznivců dohadují, které z těchto dveří jsou lepší. V obou případech se můžete kochat přírodním materiálem. Nicméně pokud vás okouzlily např. kazetové dveře, pak je volba více než jasná. Masivní materiál je při výrobě interierových dveří jedničkou již několik staletí. Pohled na jedinečnou kresbu dřeva vás neomrzí ani po desítkách let.

Interiérové dveře ze dřeva

Když se tedy přikloníme ke dřevu, k masivu, než budeme vybírat tvar a rozměry dřevěných interiérových dveří, musíme nejprve zvolit samotnou dřevinu. Vnitřní interiérové dveře se většinou vyrábějí ze známých a dostupných dřevin jako je třeba borovice, smrk, lípa nebo také z tvrdších dřevin, což je jasan, buk nebo dub.
Samozřejmostí by mělo být užití téhož materiálu na dveře a na obložkové zárubně. Udělali bychom velkou chybu, kdybychom kombinovali dveře a zárubně z různých materiálů. Pro příklad by někdo chtěl dveře z dubu (listnaté dřeviny) a obložkové zárubně ze smrku (z jehličnatého dřeva). Každý z materiálů je jiný – designem, vlastnostmi i cenou. Dub je tmavý a tvrdý, vyznačuje se svými póry. Naopak smrk je velice světlý, celistvý, na rozdíl od dubu jsou vidět letokruhy... Dub je obecně vzácnější a tudíž dražší dřevinou, proto jeho cena může být až dvakrát vyšší než u třeba u smrku. Svoji vyšší cenu však dub plně vyvažuje svými užitnými i estetickými vlastnostmi.

O volbě materiálu na Vaše interiérové dveře a zárubně tak rozhodnou jak Vaše finanční možnosti, tak Vaše nároky a v neposlední řadě styl Vašeho interiéru, se kterým by dveře a zárubně měly harmonizovat.« zpět | přehledPoptávkový formulář

 
Jméno: E-mail: Telefon:
Text zprávy:
Opište číslo:
Aktuality, akce, články

 
DVEŘE ČUDA

mapa webuSTUDIO VIRTUALIS
Sídlo firmy
Buk 24
751 21 Buk, okres Přerov

Otevírací doba
Po-pá: 6:00 - 16:00
604 930 145 / cuda@cudadvere.cz
Vzorková prodejna Praha
Areál VIOLA, Pod Zbuzany 10, 155 00 Praha 5 - Řeporyje

Otevírací doba
Po - Pá 8.00 - 18.00 hod. (+ dle telefonické domluvy i jindy)

Telefony: 604 930 145, 702 030 243, 257 960 622
Partneři:

Dveřní kování
Stavební pouzdra Eclisse
Stavební pouzdra JAP pro posuvné dveře
Interiérové dveře